monumentenregie   monumententoezicht

Erkende restauratie bouwbedrijven (hoofdaannemers) 

Op de uitvoering van werken als hoofdaannemer in de restauratie is van toepassing de Beoordelingsrichtlijn Erkend Restauratie Bouwbedrijf (BRL ERB 2012). De certificering op de Beoordelingsrichtlijn wordt uitgevoerd door Kiwa.
Een aannemer die is gecertificeerd volgens BRL ERM 3000 voldoet ook aan de eisen van de Kennis+Kunde-regeling van de provincie Gelderland, categorie algemene restauratiebedrijven alsmede metselen en timmeren. 

Er zijn 3 categorieen van certificaten; hieronder zijn per categorie de certificaathouders vermeld.

Categorie A: Klein bedrijf (inclusief waterbouwkundige werken)

Bedrijf vestigingsplaats website certificaatnr.
B2 Restauratie b.V. Volendam www.kbkbouwgroep.nl/b2-restauratie ERB-K90656/01
Bouwbedrijf Balemans B.V. Breda www.balemans.nl ERB-K48482/04
De Heeren Bouwmeester Woerden www.deheerenbouwmeester.nl ERB-K81878/01
B.F. van Tienen Aannemersbedrijf Nijmegen www.bfvantienen.nl ERB-K48483/03
E. Witte Bouw-en Aannemersbedrijf bv Amsterdam www.wittebouw.nl ERB-K54535/03

Categorie B: Midden- en grootbedrijf (inclusief waterbouwkundige werken)

Bedrijf vestigingsplaats website certificaatnr.
Aannemingsbedrijf Holleman & Zonen Santpoort b.v. Velserbroek www.hollemansantpoort.nl ERB-K48279/02
Aannemingsbedrijf Nico de Bont B.V. Vught www.nicodebont.nl ERB-K48286/04
B.V. Aannemersbedrijf Scheurer Amsterdam Amsterdam www.scheurer.nl ERB-K48291/04
B.V. Bouwbedrijf Hoffman Beltrum-Zutphen Beltrum www.bouwbedrijfhoffman.nl ERB-K48485/04
Bouw- en Restauratiebedrijf Van de Burgt en Strooij B.V. Amersfoort www.vandeburgtenstrooij.nl ERB-K55872/03
Bouwbedrijf L. v.d. Ven BV Veghel www.bouwbedrijfvandeven.nl ERB-K48283/04
Bouwbedrijf M.J. de Nijs en Zn. B.V. Warmenhuizen www.mjdenijs.com ERB-K64382/02
Bouwgroep Dijkstra Draisma Dokkum www.bgdd.nl ERB-K86846/01
Building N.V. Herentals (Belgie) www.buildingnv.be ERB-K50078/04
BURGY Bouwbedrijf bv Leiden www.burgy.nl ERB-K48275/04
de Bonth van Hulten bv Nieuwkuijk www.debonthvanhulten.nl ERB-K48274/03
Bouwbedrijf Coppes B.V. Valkenburg LB www.bouwbedrijfcoppes.nl ERB-K81246/01
Cuppens en Zn. Aannemers B.V. Nijmegen www.cuppens.nl ERB-K80619/01
Den Hoed Aannemers B.V. Bergambacht www.denhoed.nl ERB-K48270/03
Denys N.V.  Wondelgem (Belgie) www.denys.com ERB-K50077/03
Dijkhof Bouw B.V. Klarenbeek www.dijkhofbouw.nl ERB-K66006/02
Van Dinther Bouwbedrijf B.V. Schaijk www.bouwbedrijfvandinther.nl ERB-K48285/04
du Prie Bouw & Ontwikkeling B.V. Leiden www.duprie.nl ERB-K48277/03
GF Deko bv Amsterdam www.gfdeko.nl ERB-K48484/03
H&R Bouw B.V. Amsterdam www.hillen-roosen.nl ERB-K56483/03
Heijmans Restauratiewerken Rosmalen www.heijmansrestauratiewerken.nl ERB-K48276/07
Koninklijke Woudenberg Ameide b.v. Ameide www.koninklijkewoudenberg.nl ERB-K48273/04
LAUDY Bouw & Ontwikkeling b.v. Sittard www.laudybouw.nl ERB-K48281/03
Leenhouts' Aannemings-Bedrijf B.V. Oostburg www.leenhoutssluis.nl ERB-K48251/03
Monument Vandekerckhove N.V. Ingelmunster (Belgie) www.monument.be ERB-K49494/03
Oome Raamsdonk B.V. Raamsdonksveer www.oomeraamsdonk.nl ERB-K81892/01
Ooms Construction B.V. Scharwoude www.oomsconstruction.nl ERB-K85221/01
PHB Deventer Deventer www.phbdeventer.nl ERB-K79429/02
Pronk Restauratie BV Warmenhuizen www.pronkbouw.nl ERB-K48287/03
Restauratiebedrijf Ten Haken Winterswjik www.tenhaken.nl ERB-K53694/01
Schakel & Schrale (onderdeel BAM Bouw & Techniek) Amsterdam www.schakel-schrale.nl ERB-K48272/06
Schakel & Schrale (onderdeel BAM Bouw & Techniek) Maastricht www.schakel-schrale.nl ERB-K65681/04
Timmer- en Aannemingsbedrijf De Vries Hummelo www.devrieshummelo.nl ERB-K48486/04
Wesselink Bouw & Restauratie B.V.  Weerselo/Deventer www.aannemersbedrijfwesselink.nl ERB-K75551/03

Categorie C: Waterbouwkundige werken

Bedrijf vestigingsplaats website certificaatnr.
B.V. Aannemersberdrijf B. van Hees en Zonen Nieuwegein www.vanheesgroep.nl ERB-K61859/04
Aannemingsbedrijf G. van der Ven B.V. Brakel www.vanderven.nl ERB-K86799/01